Seo Uzmanı

Seo uzmanı

Seo uzmanı nedir ?

Seo uzmanı terimi İngilizce ve Türkçe olan iki kelimenin birleşimidir. Seo’nun açılımı arama motoru optimizasyonu (search engine optimization) teriminin kısaltılmasıdır. Uzmanda bildiğimiz gibi bilen ve tecrübeli kişi anlamındadır. Arama motorunda kalıcı yükselmenin yolu Seo hizmetlerinden geçmektedir. Bu yüzden her başarılı sitenin arkasında bir seo uzmanı muhakkak vardır.

Seo uzmanı ne iş yapar?

Seo uzmanı web sitenizin iç seo ve dış seo çalışmalarını yapar. İç seo web sitenizin içeriği, tasarımsal kısımından oluşmaktadır. Dış seo ise sitenize yaptığınız bütünüyle geri bağlantı çalışmalarını kapsar. Seo uzmanı ile olarak rakip analizi yapar daha sonra bu rakiplerin daha üstüne çıkabilmek için ondan daha iyi bir çalışma uygulayıp başarıyı sağlar.

Freelance seo uzmanı

Seo uzmanı eğer bir şirkete yada firmaya bağlı olmadan kendi çapında hizmet veriyorsa buna freelance seo uzmanı diyoruz. Freelance ( serbest çalışan) dilimize son zamanlar süregelen bir terimdir. Freelance seo uzmanı yer ve zaman sorunu olmadan rahat bir şekilde çalışma yapmaktadır. Raporlamalarıda normal seo şirketlerine nazaran daha kurumsal gözükmesede tecrübeye göre değişmektedir.

Seo uzmanı ile seo danışmanı arasındaki fark nedir?

Seo uzmanı Seo çalışmasını baştan sona yapan kişidir çalışmaya başlamadan önce iç ve dış analiz ve rakip analizi yapıp ödeme aldıktan sonra işe başlayan ve çalışmayı tamamıyla yönetip raporlayandır. Seo danışmanı ise seo çalışması için müşterisinin belirlediği bütçeye göre çalışma yapmaya yönlendiren kişidir.

Seo uzmanı nasıl olunur?

Seo uzmanı yıllarca emek ve tercrübe iste ama şu anda piyasada herkez seo uzmanlığı yapıyorum diyor referansları olmayan kişilerden kesinlikle hizmet alınmasını tavsiye etmemekteyim. Seo 2006 yılından günümüze gelen arama motoru algoritmaları ile gelişen ve değişen çalışmaları yapacak kişilerde, en az 5 yıllık bir tecrübe ve deneyime sahip olması ve arama motoru araçları ile algoritmasını çok iyi derecede takibi gereklidir. Seo uzmanı olmak için ne gerekir söyleyenlere sabır ve zaman gerekir diyerek yazımı sonlandırıyorum yorumlarınız için şimdiden teşekkürler.

 

 

5 yorum

  1. Merhabalar kolay gelsin Sitemin baclinkleri siliniyor ne yapmam gerek Yardımcı olurmusunuz acaba

  2. değişik yemek tarifleri

    ben de veriyorum backlink ama sorguluyorum çıkmıyor anlamadım

  3. siteme backlink almak istiyorum

  4. Turgutlu En Son Haber

    Bütün Hepsi Çıkmıyor Sistemde mi Sorun Var?

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Tıkla Ara
WhatsApp Online Destek